11 Temmuz 2017 Salı

Uzmanınıza yöneltilen sorular ve cevaplar.


Saçlarını kaybedenler,

Saç dökülmesi olayı yaşamaya devam edenler,

                          

Saç ekimi yaptırmak isteyenler,

Saç ekimi yaptırıp pişman olanlar,Protez saç yöntemini araştıranlar,

Protez saç yaptırıp pişman olanlar,

Protez saç kullanmaya devam edip şikayeti olanlar,Seyrek saçları kapatan tozlardan kullananlar,Yaklaşık 3-4 aydır, ülkemizin ilk saç sorunları uzmanı Mustafa kemal CICEK e her gün mustafakemalcicek@gmail.com adresine onlarca mail almaktayız. Bir çok kişi aynı soruyu soruyor, neden Mustafa bey kendine özel olan mail adresi kullanıyor, kurumsal mail adresi kullanmıyor diye? mustafakemal@hairlife.com.tr ye atılan mailler bilgisayar ekibi tarafından okunma durumu olabilir diye bu mail adresini güvenli buluyor.

Saçınız ile olan tüm sorunlarınızı dinlemek istiyor.Şimdi sizlere faydalı olması açısından Mustafa Bey bizlere gelen soruları ve kendisinin verdiği cevapları paylaşmamızı istedi.

Oldukça faydalı olacağına inanıyoruz.


-       Soru:

 Mustafa bey Merhaba,

Saçlarımın yağlı oluşundan dolayı şampuan seçiminde kararsız kalıyorum, sizce ne yapmalıyım? Ve saçlarımı her gün mü yıkamalıyım? Şimdiden teşekkür ediyorum.
-       Cevap:

Merhaba,

Size bebek şampuanlarını öneriyorum, saçınızı yıkama suyunuz sıcak olmalı, eğer saç kremi kullanıyor iseniz derinize sürmemelisiniz, her gün hafif bir şekilde saçlarınızı yıkamanızda zarar yok, saçlarınızla çok fazla elle müdahale etmeyiniz. Mümkünse fön makinesi ile saçlarınızı kurulamayınız.

-       Soru:

Mustafa Kemal bey yazdıklarınızı dikkatle okuyorum, özellikle Hairlife Turkey youtube kanalını takip etmekteyim. 23 yaşındayım. Saç ekimini çok araştırdım karar vermiştim ki sizin bir videonuzda anlatımınız kafamda soru işareti bıraktı? Gerçekten saç ekimi sonucu beni mutsuz mu eder?
-       Cevap:

Nihat bey

Daha yaşınız çok genç saç dökülme oranı mutlaka uygulama öncesi belirlenmesi gerekiyor. Saç ekimi bir çok saç dökülmesi vakalarında sonuç vermiyor. Saç ekimi kesin çözüm olmadığı gibi, ensede ki saç yoğunluğunu da seyrelterek bozmaktadır. Saçları dökülmüş veya dökülmeye devam eden herkes, yoğun saçları olmasını ister, e tabii ki bu yöntemde kişinin kendi saçları olan, ensede ki saç köklerini taşıma yöntemi olduğu için saç kökü sayısı oldukça yetersiz kalıyor. Bu yöntemi deneyen bir çok ünlü de çaresiz ve sonuçsuz kaldı.

- Soru:
Protez saç için Google da karşıma ilk çıkan firmaya gittim, resimlerde ki gibi doğal bir saç yapacağını söylediler, ancak söylenen gibi gelmedi saç, 2 ay içinde saç geldi. Ancak kalıpta kafama tam oturmuyor sizce bana hazır protez mi yaptılar? Hiç memnun değilim, sizin yazılarınızı okuduktan sonra sizinle görüşmeye karar verdim.

- Cevap
Mutlaka her zaman söylerim, iyice araştırma yapmadan acele etmeyin. Karşınıza ilk çıkan firmaya gitmeyin. Kalıp kafanıza oturmuyorsa, rahat kullanamazsınız, defolu deriz biz bu ürün için, doğal durmuyorsa sıkıntı büyük ve 2 ayda hemen size geldi diye uygulama yapıldıysa mutlaka hazır protez saçtır. Görüşmemizde yarar var, saçı yakından bir görmek istiyorum, eğer düzeltebileceğim bir durum varsa elimden geleni yaparım. Mailiniz için teşekkür ederim.
Soru:
Merhaba Mustafa Bey,

tahmin ettiğiniz üzere internetten araştırırken, okurken mail adresinizi buldum.  Aslında hairlife imzalı bir mail adresi olmamasına biraz şaşırdım.

Açıkçası okur musunuz okumaz mısınız bilemiyorum tabii ki ama okuduğum röportajınızdan aldığım izlenim okuyacağınız yönünde...

Çok kısa bir özetle saç sorunumu anlatacağım öncelikle; 19 yaşından bugüne saçlarım dökülüyor,  şuan 29 yaşındayım ve artık bundan sonraki aşama kafa derimin tamamen saçsız kalması ve tabi ki bu durumu kabullenmek zor. Biraz narsistçe olacak ama eskiden aynaya bakmaya bayılan biri olarak artık aynalardan kaçar oldum. bunun psikolojisini çok iyi anlayacağınızı düşünüyorum.

Çabalarıma gelecek olursak, PRP, Mezoterapi, ETG, Saç ekimi (ameliyat haneden kaçtım, yaptırmadım) ........... (firma adı gizlendi ) mutlaka duymuş olduğunuz en büyük yalanı olan saç aşısı, bir çok medikal ilaç, losyonlar ve son olarak ismini yazmaktan çekinmeyeceğim iki protez saç markası ............. Her birine boşuna ödediğim ücretlerin verdiği rahatsızlık dışında asıl her birinin ayrı ayrı yarattığı hayal kırıklıklarından hayattan zevk alamaz oldum. Evet sadece bir saç neden bu kadar büyütülür ki ama öyle değil, gerçekten yaşamaktan zevk aldırmayacak duruma getiriyor. En azından son 1-2 yıldır ben bu hale geldim.

Yukarıda saydıklarımın bir kısmının işe yarayacağına inanmasam da bu saç psikolojisi Nasrettin Hoca kafasını yaşamama sebep olarak "ya tutarsa" dedirterek yaptırttı bana...

Protez konusuna gelirsek, yine kısaca... ........ adlı firma  benim gibi koyu kumral ve su dalgası saçları olan birine kıvırcık sarışın bir saç getirip uygulamaya çalıştı itiraz edince çok yakıştı ama istemezseniz boyayalım dediler. İlk deneyimim olduğu için orası mecbur kaldım ve uygulamadan sonra inanın 10 gün içinde, yıkandıkça rengin akması ve daha da önemlisi alındaki ön çizginin daha doğrusu alt yapının asla yapışmayıp hep bir parmak kadar açılmış olmasından, sinirlenerek evde kendim bir kaç yağ kullanıp söktüm sakladım. Hala da evde bir yavru kedi ölüsü olarak çekmecemde duruyor.  Ben biraz klasik vatandaştan uzak olduğum için...

.....adlı firmada ise bunları anlattığımda mağduriyetimi anladıklarını söyleyerek bana aşırı ilgi gösterdiler tam istediğim tarzda bir ürün anlattılar ve ben bu sefer daha sıkı tuttuğum için onları da yorarak ok dedim. Sonuç; ürün çikolata rengi ve bana gösterilen alt yapının aslında Penti marka ten rengi külotlu tül çorap olduğunu anladım ve uygulatmadan ürünü görür görmez iade edip paramı alıp çıktım.

Protez düşmanı olmadan önce kendime bir hak daha tanısam mı diye düşünüyorum ama inanın sizin samimi bulduğum açıklamalarınız bile acaba bunlar da mı? diye düşündürüyor. Kusura bakmayın lütfen artık maalesef bir ön yargı oluştu ve genelde herkes aynı cümleleri başka kelimeler ile çeviriyor birbirini kötülüyor ama sonuç hiç birisinde değişmiyor.

Ödenen parayı haklıysam her türlü iadesi için savaşırım ve almışımdır da şimdiye kadar zaten ama konu para da değil bu noktada, konu beni ya da bizleri anlamayan bunun hayal kırıklığının nasıl bir şey olduğunu bilmeyen insanların gözünü para bürümüş tavırları.


Dediğim gibi okuduklarımdan dolayı size bunları yazmak istedim bir amacım yok bir talebim yok ama yine bir protez macerasına daha heyecanım ya da hevesim var mı onu da bilmiyorum ve tabii ki saçlarımı geri istiyorum :)

Cevap:
Merhaba

mustafakemal@hairlife.com.tr yi adminlerimde görebiliyor. İşte bu yüzden sadece bana özel mustafakemalcicek@gmail.com.tr yi kullanıyorum. 

Mailinizi iki defa okudum. 
Bir kaç deneyim yaşamışsınız saç dökülmesinden sonra, deneyimler saç protezi ile devam etmiş. 

İki defa ve iki firma olmak üzere beğenmemişsiniz. 
Tam olarak neyi beğenmediğinizi bana yazın. 
Ayrıca saçsızlık problemini ancak bu yöntemle çözebileceğinizi unutmadan, beklentilerin daha organik olması gerekiyor. 
Yüzlerce , binlerce kişi 20-30 protez saç firmasında saç yaptırıyor. 
Bu kadar insanın bir bildiği var. 

Bence sizin sadece samimi bir danışmana ihtiyacınız var. 
Eksiklerle ve atmalarla yapılan şeyleri sevmiyorsunuz. 

Dediğim gibi size tekrar soruyorum. 

Nasıl bir saç seversiniz ve sizi hangi protez saç mutlu eder?
Hoşçakalın 
Sevgilerimle
Mustafa Kemal 

Soru devamı :
Cevap vereceğinizi tahmin ediyordum ama bu kadar çabuk olacağını beklemiyordum. Teşekkürler

Tam olarak beğenmediklerim şunlar; 
.... adlı firmada kişiye özel diyerek 2 ay bekletilip daha sonra saçlarımla hiç bir alakası olmayan sarışın kıvırcık saçlar gelmesi... tabii bununla bitmiyor, ayrıca boyamayı teklif ederek boyandıktan sonra alt yapının ve renksiz olması gereken düğümlerin koyulaşıp belirginleşmesi... ve dahası yapışkan bantlar kullanılması ve bir hafta içinde alın çizgisinden ayrılıp sert rüzgarda saçla beraber ürününde kalkması benim memnun kalmamama yeterli şeyler oldu.

....adlı firmada ise da ise yine aynı kişiye özel denilerek 2 ay bekletildikten sonra rengin tutmaması ve alt yapının bana gösterilenden farklı gelmesi ve buna benim ikna edilmeye çalışılarak yanlış hatırladığım söylenip enayi yerine konulmak... ve kesinlikle zaten ellerinde olan bir üründü o gün orada boyayıp sundular bana yoksa randevu saatinde gidipte 2,5 saat içeri alınmamamın başka sebebi olamaz diye düşünüyorum.

Beni mutsuz eden şeyleri sordunuz, aynen yazdığım sebeplerden ötürüdür. Derseniz ki protez bu şekilde olur ama siz çok şey istemişsiniz, eyvallah bunu öğrenmiş olurum ve beklentimin yüksek olduğunu ve bu yöntemle mutlu olamayacağımı anlarım. Ama yapamayacakları şeyi sunmasalar zaten her şey net olur iki taraf içinde.
Yani sizin dediğiniz gibi eksikliklerle ve atmalarla yapılan (yapilayamayan) şeyleri sevmiyorum.

Nasıl bir saç severim? Tek kelime ile doğal, bir kaç cümle ile, geçmişte var olan fotolardan görülebilecek kendime ait saçıma en yakın olacak saçı, dalgasından rengine kadar birebir olamaz ama özveri ile yapıldığı belli olan en yakın hali severdim sanırım. Nasıl bir protez mutlu eder? Kesinlikle zamanından önce sağdan soldan özellikle ön kısımda ten ile birleştiği yerden ayrılmayacak ve ön çizgi olabildiğince anlaşılmayacak bir protez mutlu ederdi beni. Ve tabii 18 yaş gürlüğü ile doğallığı yakalayamam, yaşıma göre olması gereken belki biraz daha az gür olmalı... 

Bana bunları sorup, cevap verdiğiniz için ve zaman ayırdığınız için teşekkürler.

İyi günler 
Saygılar 

Mustafa kemal beyin cevabı:
Merhaba,

Maillerinizi tekrar okudum.

Tam olarak sonuca ulaşamamanızın nedenini kısaca aktarayım size.

2 uygulamada sizin beklentinize göre neden değildi ?
Çünkü size standart çalışma yaptılar. Kataloglarda ki çok doğal çalışmaları yapamadılar.
Oysa ki siz kataloglarda ki gibi çok daha özel bir çalışma bekliyordunuz.

Size yapılan protez saçın özellikleri şöyle idi.

- Önleri çift düğüm (doğal değil) ve normal yoğunluk
- Diğer tüm bölgelerde aynı çift düğüm ve normal yoğunluk yapıldı.
- Hint saçı yapıldı, hint saçı özelliği içinde kızıllık olmasıdır.
- Alt yapı hatası,
- Tahmin ediyorum ki yoğunluk size göre fazla, birazdan daha seyrek bir saç olmalıydı.
- Bu özelliklerin sonucunda ise model sorunu da yaşadığınızı tahmin ediyorum. çünkü alt yapı, saç kalitesi, önlerde ki doğallık, ve saç kesimi iyi olsa, kolay kolay beğenmemeniz imkansız olurdu. Çünkü size ne yazık ki hazır kalıp yapmışlar. ne yazık ki durum böyle, sizin gibi çok fazla şikayet almaktayım.

Bazı sitelerimde bu durumu aktararak, protez saç kullanmak isteyenleri önceden uyarmaya çalışıyorum, tabii ki herkese hata yapma öncesinde ulaşmak imkansız.

Şimdi gelelim reçeteye,

- Sizi görmem gerek tabii ki öncelikle,
- Ünlülere uyguladığım bir tasarım var, bunu size uygulayabilirim.
Beğenmemeniz imkansız.
Ama bu uygulamanın eksilerini-artılarını yüz yüze anlatabilirim.
Sizde anlattıklarıma istinaden karar verirsiniz.

En yakın zamanda sizin de uygun olduğunuzda görüşmek üzere,
Hoşça kalın.
Mustafa Kemal

Soru devamı:
O zaman Mustafa Bey en yakın zamana bir randevu istiyorum.
İlginize çok çok teşekkür ediyorum.


Bu maillerde kişisel ve firma verileri gizlenmiştir.

Yazının devamı gelecek.....

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

protez saç şikayetleri sizden gelen yorumlar

Not: Yalnızca bu blogun üyesi yorum gönderebilir.