1 Haziran 2017 Perşembe

Protez saç hileleri

Protez saç hileleri

Başlığa bakınca endişe etmeyin.
Dünya o kadar vicdansız insanlarla doldu ki, acımıyorlar, hatalı, defolu ürünleri insanların kullanımına sunuyorlar.

Bizde sektörümüzde ki hileleri açıklamak istedik, çünkü sistemimizde hile yapanlar, insanların canını yaktığında, bir çok kişi yöntemlerin hepsinin aynı olduğunu düşünüyorlar.

Peki nedir bu hileler,

En önemlisini açıklayalım önce,

*  Kişiye özel sipariş verildiğini düşünüyorsunuz, kalıp alma, saç örnekleri, dizayn form doldurma işlemleri hepsi aynı sadece, yurt dışına gönderilmiyor, ofislerinde bulunan hazır kalıp protez saçları kafanıza ayarlayıp bir ay gibi kısa sürede uyguluyorlar. Bir ay beklemeden de uygulama yaparlar ancak hazır kalıp saç olduğu belli olmaması için bir ay kadar bekliyor firma.  Oysa ki saçınız o anda çekmecede zaten.

Hazır kalıp protez saç olduğunu nasıl anlarız.?

*  Kişiye özel sipariş bir ay gibi kısa bir sürede yapılamaz.
*  Hazır kalıp protez saçın alt yapısının arka bölümünde isminiz yazmaz. Özel siparişte ise isminiz yazar. Eğer bir protez saç kullanıcı iseniz, saçınızın arka bölümüne bakmanız yeterli olacaktır.

* Özel saç ile hazır saç arasında ki fark çok fazladır. Özel sipariş tamamen sizin kafa şeklinize, açıklık oranına göre, mevcut saç rengi ve özelliklerine göre yapılır. Daha doğal bir görünüm elde edilir.

Protez saç tanıtım reklamlarında ki hileler

* Protez saçınız için binlerce dolar ödemeyin diye bir reklam varsa eğer anlayın ki hazır kalıpçı zihniyettir.

* Biz bir ayda özel sipariş yapabiliyoruz. ( Sadece kargo süresi gidiş-geliş on gün sürüyor zaten, geriye kalan yirmi günde nasıl yapımı tamamlanacak?)

* Biz Amerika da yaptırıyoruz diye söyeleyenere Amerika da ki fabrikanın adını ve adresini isteyin, ayrıca bütün fabrikalar uzak doğu da bunu bizzat belirtelim. Dünyanın en ucuz işçiliği burada olduğu için ünlü markaların fabrikalarının bir çoğu uzak doğuda bulunmaktadır. Sadece protez saçın cilde yerleştirilmesinde kullanılan ilaçlar Amerika da ki bir fabrikada bulunmaktadır, tabii ki orijinal olanları, protez saç yapıştırıcılarının da taklitleri var, ucuz kalitesiz yapıştırıcılar ile hizmet verenler hem sağlığı tehtid ediyor hemde bakım süresini azaltıyor.

Örnek teşkil eden bir vakayı aynen size aktaralım.

Bir firmada yaklaşık 7 aydır protez saç kullanan bir kişi, bakım ömrünün az olması, ve kullandığı saçın çok fazla döküldüğünü şikayet ederek ofisimize geldi.  Kullandığı saç hazır kalıp yöntemdi, yapılan bakım ise, ömrü çok kısa olan Blue Tape ( mavi bant ) idi.
İşte tamamen ticari yapılan bir işlem bu.
Protez saç kullanan kişiye hiç bir şey anlatmamışlar, nasıl kullanılır, nasıl kullanılır hakkında hiç bir bilgiye sahip değildi, biz yaklaşık 2 saat kendisi ile ilgilendik, tamamen orijinal ürünlerle bakımı yapıldı, hatalı kesilen protez saç mümkün olduğu kadar düzeltildi, Labaratuvarımızda eksilen bölümler saç işleme yapıldı. O firmanın ismini açıklamak isterdik ancak siz böyle bir tuzağa düşmemek için dikkatli olun, en az 20-26 senelik firmaları tercih edin. Gerçi bu konuda da hileler mevcut, protez saç sektöründe 3-5 senedir çalışan bazı firmalar 15-20 seneden bahsedebiliyorlar.

Orijinal olanlar kısaca açıklayalım.
* Özel sipariş protez saçın alt yapısının arka bölümünde adınız soyadınız fabrikasyon olarak yazılıdır.
* Kaliteli protez saçıın ekiminde atılan düğümler çift düğümdür. Erken saç dökülmesi yaşanmaz. Hazır kalıplarda olanlar tek düğümüdür çok kolay dökülür.
* Kaliteli bakımının süresi 1 aydır. Çakma sağlıksız ürünler ile yapılan ise en fazla 12 gün sürer, ve kafanızı rahatsız eder.
* Saçın en ön bölgesinde bulunan doğal olması için saç diplerinin ağartılması işlemi sadece özel siparişlerde bulunur.
* En kaliteli protez saç teslimatının süresi 2 saat kadardır. Bundan daha az sürelerde yapılan teslimatlar tamamen şişirme işlemdir.
* Garantili veya sigortalı adı altında bir işlem ise dikkatli olunuz. Kargo parası istiyorlar, sözde saçınızı yenilemek için 150-300 usd arası bu ücret tamamen aldatmacadır. Madem garantili veya sigortalı neden ekstra ücret istiyorsun?

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

protez saç şikayetleri sizden gelen yorumlar

Not: Yalnızca bu blogun üyesi yorum gönderebilir.